Farby KABE Polska Sp. z o.o. Aktualne ogłoszenia

Farby KABE Polska Sp. z o.o.

Farby KABE Polska Sp. z o.o.

Adres: ul. Śląska 88, 40-742 Katowice
Adres email: info@farbykabe.pl

/www.remontibudowa.pl/allproducts?manualfacturer=19D7

O firmie

Firma Farby KABE Polska Sp. z o.o. istnieje na polskim rynku już ponad 20 lat!... a wszystko zaczęło się ponad 100 lat temu, kiedy to w 1908 roku, w niewielkim szwajcarskim miasteczku Gossau, Karl Bubenhofer założył firmę handlową, dostarczającą farby firmom malarskim. Karl Bubenhofer był przedsiębiorcą, ale również artystą. Specjalizowała się w renowacji wnętrz obiektów sakralnych. Wiele kościołów w Szwajcarii jest zdobionych malowidłami ściennymi jego autorstwa. W 1926 roku podejmując nowe wyzwania, sprzedał firmę handlową i założył fabrykę farb pod marką KABE Farben (skrót od imienia i nazwiska) od tego momentu rozpoczyna się nowy rozdział  historii...
    W roku 1947 do Firmy dołączył syn Bruno. Przez kolejne lata następował ciągły, dynamiczny rozwój fabryki a umiejętne dostosowanie się do nowych wyzwań rynku i oczekiwań Klientów pozwalał na wprowadzenie do oferty nowych produktów. Wkrótce oferta KABE Farben poza farbami została wzbogacona o tynki cienkowarstwowe, farby przemysłowe i proszkowe oraz farby i tynki mineralne na bazie potasowego szkła wodnego. Ten ostatni produkt, opracowany w 1999 roku, oparty był na absolutnie nowatorskiej recepturze, jednej takiej na świecie. W taki o to sposób firma KABE Farben Karl Bubenhofer AG stała się prekursorem i liderem  w dziedzinie technologii produktów  mineralnych, podbijających międzynarodowe rynki pod prezesurą kolejnego następcy rodziny Bubenhofer - Ericha Bubenhofer, który przeją zarządzanie  w 1986 roku...
    W Polsce Firma rozpoczęła swoją działalność  w roku 1995 jako polsko-szwajcarska spółka partnerska Farby KABE Polska. Prezesem i współwłaścicielem był Ryszard Szajter, który przez swój zapał i zaangażowanie sprawiła, że szwajcarska marka została doceniona przez Klientów i stała się rozpoznawalna w Polsce. 
    W ciągu kolejnych 20 lat działalności na rynku polskim, firma ugruntowała swoją pozycję wiodącego dostawcy produktów na elewacje i do wnętrz. Firma Farby KABE Polska jest również liczącym się kontrahentem na rynku konserwatorskim. Na liście obiektów referencyjnych znajduje się wiele polskich zabytków m.in.: Muzeum  Pałacowe  w Wilanowie, Pałac Ogińskich w Siedlcach, Kamienice w Kazimierzu Dolnym, Bazylika na Jasnej Górze  w Częstochowie, Pałac Branickich w Białymstoku i wiele innych. 
Szwajcarskie pochodzenie zobowiązuje-pielęgnowanie tradycyjnych, szwajcarskich wartości daje gwarancje, że produkty Firmy Kabe cechują się najwyższą jakością oraz niezawodnością. Misja Firmy Farby KABE od lat jest: "Dostarczanie nowoczesnych produktów dekoracyjno-ochronnych tak, aby zawsze cieszyły się pełną aprobata i zaufaniem Klientów - solidnie spełniając swoje zadanie  przez długie lata ..." 

Ostatnie realizacje

Brak dodanych realizacji

Zrealizowane inwestycje

Sprawdź obsługiwane przez nas inwestycje. Zobacz jakie produkty oferujemy.

zobacz

Gdzie jesteśmy